A kedvenc téli csemegénk és még az alakunknak is jót tesz, ráadásul a cukorbetegek is ehetik. Ha eddig nem voltál rákattanva a gesztenyére, akkor most más szemmel tekintesz majd rá.
Ha kíváncsi vagy, miért alakbarát a gesztenye, olvasd el a cikket!
Cukorbetegek is ehetik
A gesztenyének nagyon alacsony az energiatartalma (100 g kb. 160 kcl) éppen ezért jól beilleszthető a cukorbetegek étrendjébe is.
Tudjuk, hogy a cukorbetegek étkezésében az egyik legnagyobb gondot a nasizás, vagyis annak kontrollja okozza. A gesztenye 30-35 %-nyi összetett szénhidrát-, alacsony energia-, magas élelmirost-tartalmának köszönhetően kiváló alapanyaga lehet cukormentes édességek, desszertek készítésének. Mivel jön a beigli szezon, nem is lehet tökéletesebb töltelék sem. Ha a beigli nem jöhet szóba, akkor sült gesztenye vagy szénhidrátcsökkentett tejszínhabbal készült gesztenyepüré is remek téli csemege.
Zsírszegény
Mivel zsírszegény (100 grammban csak kb. 1,5 g zsír van), így megfelel a zsír-, és energiaszegény étrendekben előírtaknak, tehát a gesztenye kedvező megítélés alá esik az egészségfenntartó táplálkozás szempontjából is.
Tudtad, hogy a gesztenye, a gesztenyemassza, és a püré csak nyomokban tartalmaz zsiradékot, koleszterint pedig egyáltalán nem?
Bizony, ellenben nyersrosttartalma magas, ennek is az ún. élelmirost hányada jelentős.
Csökkenti az éhséget!
Élettani hatásuk szerteágazó, a vízben oldhatatlan összetevők csökkentik az éhségérzetet és elősegítik a jó bélműködést. A rostfogyasztás segít a túlzott inzulintermelés visszaszorításában, amely a szív- és érrendszeri betegségek egyik fő kockázati tényezője
Mit szólsz?